Про життя громади в умовах воєнного стану розповів міський голова на брифінгу, який відбувся 22 березня у Володимир-Волинській міській раді.
– Ігоре Анатолійовичу, широкого обговорення в мережах набула тема подарованого литовською делегацією авто. Прокоментуйте, будь ласка, цю ситуацію.
– Потрібно було сформувати колону, а це три буси та два пікапи, яка сьогодні відправилася на передову. Автомобілі будуть доставлені безпосередньо у місце перебування 14 ОМБр.
– Яка сума коштів була виділена для потреб територіальної оборони?
– На потреби територіальної оборони було виділено 100 тисяч гривень, на потреби ЗРП – 500 тисяч та мільйон гривень на потреби нашої бригади. Ми готові і надалі виділяти кошти. Віднедавна це можна зробити за рішенням виконкому.

– Ігоре Анатолійовичу, прокоментуйте, будь ласка, виділення коштів для харчування силовиків.
– З початком війни було організовано декілька пуктів приготування їжі на базі садочків. Спершу така діяльність була з ініціативи волонтерів. Проте зі збільшенням кількості осіб, яких потрібно було харчувати, а це поліцейські та добровольці, що здійснювали нічне патрулювання міста, а також бійці територіальної оборони, було прийнято рішення виділити кошти для фінансування харчування. Поки що ці кошти не використовуються. Усе залежатиме від ситуації та кількості людей, яких потрібно буде харчувати.
– Як загалом почуває себе бізнес на території нашої громади?
– Сільськогосподарські підприємства працюють у штатному режимі. У промислових підприємств спостерігаються деякі труднощі з кадрами та замовленнями. Є також декілька звернень від підприємців з інших міст України, які б хотіли зареєструвати свій бізнес на території нашої громади.

– Скільки у місті зараз зареєстровано переселенців, та чи плануються якісь заходи для їхньої інтеграціії в нашу громаду?
– Станом на сьогодні у громаді зареєстровано майже дві тисячі переселенців, але для значної частини з них наше місто є транзитним. Усі вимушено переселені громадяни забезпечені продуктами першої необхідності, їм запропоновані вільні вакансії, а дітки долучились до навчання у школах громади.
– Чи спостерігається дефіцит продуктів харчування у громаді?
– Є певні перебої з постачанням товарів. Деякі підприємці виставляють товари обмеженою кількістю, щоб вони могли дістатись якомога більшій кількості людей. Але ситуація стабільна, ажіотажу на продукти серед населення немає.
– А яка ситуація з пальним?
– Ціни на пальне поступово знижуються, дефіциту поки що немає. Комунальні підприємства громади мають резерви пального. Були й скарги, що при транспортуванні людей у напрямку польського кордону деякі перевізники завищували ціни. Це ганебні вчинки, тож такі речі обов’язково контролюємо.
Ціни на послуги громадського транспорту залишаться незмінними, а графіки будуть відкореговані.

– Чи є зміни щодо нових інфраструктурних об’єктів громади?
– Поки що ми взяли паузу у завершенні інфраструктурних об’єктів. Те, що розпочато, обов’язково буде завершеним, але потрібно дочекатись стабілізації ситуації. Теж саме стосується і вулиці Зимнівської. Залишилось відкритим питання освітлення та тротуарів. Зараз починаємо обладнання тротуарів по одній із сторон вулиці.
