11 квітня виповнився рівно рік з того дня, коли у Володимирі було офіційно сформовано добровольче формування територіальної громади. Про те чим займається ця військово-цивільна структура, які головні завдання стоять перед бійцями ДФТГ та яку місію передусім несуть, йшлось під час пресконференції для місцевих журналістів, яка відбулась у міській раді. З представниками ЗМІ на цю тему поспілкувався засновник ДФТГ Віктор Лавренюк та заступник командира цього добровольчого формування Борис Тарасюк.
Як розповів Віктор Лавренюк, за плечима якого багаторічна служба у ЗСУ, а також участь в АТО/ООС, більшість теперішніх бійців ДФТГ з перших днів повномасштабного вторгнення пішли до територіального центру комплектування, аби стати у лавах ЗСУ на захист Батьківщини. Проте через відсутність досвіду військової служби, через вік чи інші причини їхні дані поки були записані для резерву. Та під час спілкування під стінами військового комісаріату чоловіки знайшли спільну мову і дійшли думки, що своє бажання захищати рідну землю можуть реалізувати, створивши добровольче формування.
Ініціативна група побувала на зустрічі з міським головою Ігорем Пальонкою, під час якої повідомили, що група осіб готова взяти участь у заходах із захисту та оборони території громади. Тож до цієї роботи приступили вже у лютому 2022 року, а на початку квітня був виданий наказ командира територіальної оборони, якій власне і підпорядковується ДФТГ як її резервна сила, про призначення на посаду командира Віталія Савлука.
До складу добровольчого формування нашої громади увійшли чоловіки різних професій віком від 22 до 68 років, які підписали контракт до закінчення воєнного стану. Серед особового складу є також і одна жінка, яка, зі слів Віктора Лавренюка, дає фору багатьом чоловікам у стрільбі. У вільний від своєї основної роботи час члени ДФТГ відвідують спеціальні навчання та заступають на чергування. Цю роботу вони виконують безоплатно.
Основні завдання ДФТГ визначені постановою Кабміну та ЗУ «Про основи національного супротиву». Серед таких завдань є участь в охороні та обороні важливих інфраструктурних об’єктів.
З ініціативи Віктора Лавренюка члени ДФТГ минулого року проводили серед старшокласників шкіл нашої та сусідніх громад заняття з мінної безпеки, а також надання домедичної допомоги потерпілим. Таку підготовку пройшло близько 800 осіб.
За кошти місцевого бюджету бійцям ДФТГ були придбані літній та зимовий комплекти форми, а також берці. Діти членів добровольчого формування, як і діти військовослужбовців, безплатно харчуються у школах та садочках громади.
Як зазначив заступник командира добровольчого формування Борис Тарасюк, з часу початку повномасштабного вторгнення 10 членів ДФТГ почали проходити службу у ЗСУ. Їхній бойовий досвід допомагає нині решті членів добровольчого формування отримати необхідні знання для подальшої практичної підготовки.
Зокрема заняття з вогневої підготовки, тактичної медицини, стрільб, а також фізичної підготовки проводяться для добровольців на постійній основі. У цьому усіляко допомагає керівництво 14-ї ОМБр.
«Приділяємо велику увагу бойовій підготовці. Дай Боже, щоб ці знання не стали нам у пригоді, як, наприклад, добровольцям з Сумщини та Чернігівщини, які на початку вторгнення першими зустріли ворога, захищаючи свої населені пункти. Тож, якщо загроза буде у нашій громаді, то ми задню теж не дамо», – підсумував Борис Тарасюк.