Накази
До уваги учасників бойових дій (АТО)!
З метою гарантування соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, враховуючи лист Голови Державного агентства земельних ресурсів України від 23.07.2014р. №16-28-0.13-8726/2-14 «Про забезпечення військовослужбовців земельними ділянками» та Розпорядження кабінету Міністрів України від 19.08.2015р. №898-р., виконавчим комітетом міської ради проводиться робота по виділенню земельних ділянок з метою передачі у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд військовослужбовцям, які беруть участь в АТО, та сім’ям загиблих під час АТО.
Станом на 20.01.2018р. надано 274 дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок на масивах в районі вулиці Будівельної (на території колишнього цегельного заводу), в районі вулиці Залізничної, в районі вулиць А.Лотоцького – Володимира Великого, в районі вулиці Луцької (колишнє селище газопроводу), в районі вулиці Пилипа Орлика, по вул. П.Мирного (в районі цегельного заводу), по вул. Луцькій (в районі молокозаводу) для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд сім’ям загиблих під час АТО, пораненим, полоненим та військовослужбовцям – учасникам АТО.
Розгляд звернень громадян -учасників АТО (УБД) та членів родин загиблих в ході АТО щодо першочергового відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, передбаченого Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», здійснюється виконавчими органами Володимир-Волинської міської ради у відповідності до Закону України «Про звернення громадян», шляхом ведення записів в порядку черговості надходження заяв громадян, в електронному і паперовому вигляді.
Увесь список черговості надходження заяв на виділення земельних ділянок учасників АТО та сімей загиблих під час АТО є пільговий, відповідно до п.14 ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Розподіл земельних ділянок при наявності розробленого проекту детального планування житлового масиву проводиться на засіданні постійної депутатської комісії міської ради з питань містобудування, ЖКГ, інфраструктури, комунальної власності, енергозбереження та земельних відносин, в порядку черговості подання заяв. Крім того (якщо учасник АТО зареєстрований і проживає (проживав) у місті Володимирі-Волинському), рішенням комісії першочергово надаються земельні ділянки наступним категоріям:
- родинам загиблих учасників АТО (одному із родини, усім іншим – в порядку черговості надходження заяви);
- інвалідам війни –у випадку, якщо інвалідність пов’язана з пораненням, травмою, контузією, отриманими під час виконання обов’язків військової служби в зоні АТО;
- пораненим під час виконання обов’язків військової служби в зоні АТО;
- полоненим під час АТО;
- нагородженим державними нагородами «За мужність» та «Богдана Хмельницького».
Список черговості подання заяв на отримання земельних ділянок для житлового будівництва із відмітками про надання земельних ділянок додається.
Земельну ділянку для індивідуального садівництва орієнтовною площею 1200 кв.м. можна отримати в районі вулиці Панаса Мирного, без права будівництва садового будинку. Для цього необхідно подати клопотання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в Центр надання адміністративних послуг за адресою вул.Устилузька, 17. До клопотання додається схема земельної ділянки, отримати яку можна у відділі майнових і земельних ресурсів за цією ж адресою, каб. №2.
Крім того, виконавчими органами Володимир-Волинської міської ради спільно з виконкомом Оваднівської об’єднаної територіальної громади та Управлінням Держгеокадастру у Володимир-Волинському районі досягнуто згоди щодо виділення земельних ділянок учасникам бойових дій (АТО) для ведення садівництва на території Оваднівської сільської ради в межах с.Верба. З метою виділення земельної ділянки для індивідуального садівництва в цьому районі, відповідно до п.6 ст. 118 Земельного кодексу України, необхідно звернутись із клопотанням до Оваднівської сільської ради. Заяву можна подати безпосередньо в Оваднівську сільську раду (тел. 92-2-31) або у відділ майнових і земельних ресурсів виконавчого комітету міської ради.
Одночасно повідомляємо, що вільні земельні ділянки є в існуючому садівничому товаристві «Сонячний» (с.Горичів Зимнівської сільської ради). За довідками звертатись до голови товариства за тел. 063 490 18 99.
Одночасно, звертаємо Вашу увагу, що відповідно до п.14 ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», земельні ділянки для гаражного будівництва до переліку першочергового відведення земельних ділянок учасникам бойових дій не відносяться.
Вільні земельні ділянки для будівництва індивідуальних гаражів наявні у земельному масиві колишнього гаражного кооперативу «Сатурн» в районі вулиці Академіка Глушкова. Рішенням Володимир-Волинської міської ради від 01.03.2017р. №14/39 наданий дозвіл на розроблення містобудівної документації – Детальний план території кварталу в районі вулиці Академіка Глушкова у місті Володимирі-Волинському для виділення земельної ділянки для колективного гаражного будівництва.
У відповідності до п.6 ст. 118 Земельного кодексу України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель комунальної власності для будівництва індивідуального гаража у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.
Вищеназвані графічні матеріали можна замовити в землевпорядній організації, яка має дозвіл на виконання даного виду робіт, лише після затвердження Детального плану території кварталу в районі вулиці Академіка Глушкова.
Довідки за тел. 3-49-53 або за адресою вул.Устилузька, 17, каб. №2.
Заява на проект землеустрою вул. П.Мирного
До уваги учасників антитерористичної операції!
Для забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 № 110 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортним лікуванням, та внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 22 8лютого 2006 року № 187 і від 31 березня 2015 р. № 200”, якою змінено існуючу систему закупівлі санаторно-курортних послуг (далі – постанова).
ЯК ОТРИМАТИ ПУТІВКУ?
Згідно постанови учасники АТО отримали право вибирати заклад санаторно-курортного лікування самостійно. Якщо обраний заклад відповідає вимогам, встановленим постановою та готовий прийняти учасника АТО, то між органом соцзахисту, особою та адміністрацією санаторію укладається тристоронній договір про отримання путівки та надання лікування.
Дізнатися про санаторії, до яких надаються путівки можна звернувшись до органів соцзахисту, де працівники зобов’язані ознайомити учасника АТО з переліком санаторно-курортних закладів, можливостей лікування, умовами проживання та харчування, вартістю путівки. Після отримання необхідної інформації особа має 10 днів на те, щоб визначитися з вибором санаторію.
Основною законною підставою для відмови може бути відсутність у закладі санаторно-курортного лікування належних умов відповідно до діагнозу особи. В такому випадку орган соцзахисту має запропонувати інший санаторій.
Гранична вартість путівки, на яку можуть розраховувати учасники АТО при виборі санаторію визначається щороку Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном. Відповідно до Наказу №575 від 06.04.2017р. вартість путівки для учасника АТО у 2017 році становить 6300 грн. на одну особу.
ЯК ПРОВОДИТЬСЯ ВІДБІР САНАТОРІЇВ, В ЯКИХ МОЖНА ПРОЙТИ ЛІКУВАННЯ?
Згідно постанови для включення до переліку закладів, які можуть приймати учасників бойових дій санаторно-курортний заклад повинен подати до органу соцзахисту наступні документи:
– підтвердження про наявність ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики та присвоєння вищої або першої акредитаційної категорії,
– гарантійний лист про згоду на лікування за відповідним профілем осіб (із зазначенням дати заїзду щодо кожної особи) та про готовність до укладення угоди,
– інформацію про умови проживання,
– інформацію про умови харчування,
– перелік процедур, що можуть надаватись особі під час санаторно-курортного лікування відповідно до медичних рекомендацій,
– інформацію про вартість путівки.
Надання путівки учаснику АТО оформлюється шляхом укладання тристороннього договору між органом соцзахисту, особою та адміністрацією обраного санаторію. Договір укладають у трьох примірниках.
ПЕРЕБУВАННЯ В САНАТОРІЇ
Термін перебування в санаторії складає 18 днів. У базову вартість путівки, яку покриває держава, входить перелік послуг, визначений наказом Мінсоцу.
В путівку має бути включене проживання, триразове харчування, лікувально-діагностичні процедури. Перелік послуг може різнитися залежно від санаторію.
За бажанням особи, їй можуть бути надані додаткові послуги за умови додаткової оплати послуг за рахунок власних коштів. Орієнтовний перелік платних послуг − басейн, сауна, заняття в спортзалі тощо.
Після закінчення санаторно-курортного лікування, при виписці з санаторію потрібно не забути отримати талон від путівки. Цей документ передається до органу соцзахисту і є підтвердженням отримання послуг, що є необхідним для проведення розрахунку з санаторієм.
ОПЛАТА ПУТІВКИ
Виконання постанови КМУ №110 забезпечується за рахунок коштів державного бюджету. Санаторно-курортне лікування учасників АТО здійснюється в межах бюджетної програми “Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації учасників АТО та забезпечення постраждалих учасників АТО санаторно-курортним лікуванням” (КПКВК 2505150).
Для отримання коштів за путівку санаторно-курортний заклад, після надання особам послуг лікування, подає органу соцзахисту акт наданих послуг та документ щодо проведення розрахунків згідно з умовами договору.
У разі дострокового вибуття особи із санаторно-курортного закладу орган соцзахисту здійснює відшкодування вартості лише використаної частини путівки.
Оплата путівок здійснюється органом соцзахисту шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортному закладу за надані послуги відповідно до укладеного договору.
Для більш детальної інформації необхідно звернутись в управління соціального захисту населення виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради за адресою: вул.І.Франка,8, кабінет № 1, або за тел.2-07-77.