Участь у підписанні взяли: зі сторони Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні – керівник проектів соціальної політики ЮНІСЕФ в Україні Наталія Бородчук та міський голова Петро Саганюк – зі сторони Володимир-Волинської міської ради.
Про намір приєднатися до глобальної ініціативи ЮНІСЕФ заявили більше 160 міст та об’єднаних територіальних громад з усієї України. Володимир-Волинський увійшов до першої когорти муніципалітетів, які є лідерами у впровадженні ініціативи та отримують технічну підтримку ЮНІСЕФ.
Наталія Бородчук, керівник проектів соціальної політики ЮНІСЕФ в Україні, зазначила:
Сьогодні відбувається підписання меморандуму з містом, яке уже досягло вагомих успіхів у створенні умов сприятливих для проживання дітей та молоді. У Володимирі-Волинському реалізується низка ініціатив та проектів, що спрямовані на покращення умов проживання наймолодших городян та їхніх батьків. Нам приємно відмітити, що міська влада змогла налагодити продуктивний діалог із місцевим бізнесом задля інтересів дітей та молоді. Тож ми впевнені, що участь в програмі “Громада, дружня до дітей та молоді” тільки примножить спільні успіхи громади та допоможе поширити досвід у регіоні
Меморандум окреслює порядок участі міста у глобальній Ініціативі та передбачає надання організаційної і технічної допомоги зі сторони ЮНІСЕФ. Підписання документу є першим кроком до отримання офіційного статусу “Громада, дружня до дітей та молоді”. Документ зокрема підтверджує зобов’язання громади створити більш сприятливе середовище для розвитку дітей і молоді.
Процес здобуття статусу “Громади, дружньої до дітей та молоді” має визначену процедуру і передбачає активне залучення дітей та молоді на всіх етапах. Першим етапом є проведення аналізу становища дітей та молоді у громаді. Далі міська влада зобов’язується розробити та прийняти план дій, який сприятиме створенню чистого, безпечного та комфортного середовища для цих груп населення. Муніципалітет також повинен забезпечити ресурси для виконання прийнятого плану.
Залучення міста до цієї ініціативи відбулось також за сприяння Асоціації міст України, тому на такій важливій події побував і керівник регіонального відділення АМУ на Волині Богдан Самойленко. До слова, міський голова Петро Саганюк – єдиний представник від області в Президії АМУ.
Після впровадження плану дій громада пройде через процес незалежної оцінки, та в разі успішного виконання цього плану – отримає статус “Громади, дружньої до дітей та молоді”.
Після підписання Меморандуму представники ЮНІСЕФ поспілкувалися з міським очільником про соціально-економічне становище міста, а також мали змогу ознайомитися з кращими практиками місцевого самоврядування у древньому місті.
Володимир-Волинський напередодні Великодня отримав міжнародний статус міста-кандидата, дружнього для дітей та молоді
Місто Володимир-Волинський 25 квітня 2019 року, у рамках глобальної ініціативи ЮНІСЕФ, у м. Києві отримало міжнародний статус-кандидата «Громада, дружня для дітей та молоді», яка впроваджується з 1996 року у 38 країнах світу і вже охопила 3 000 муніципальних округів.
В Україні програма стартувала навесні 2018 року після підписання Меморандуму між ЮНІСЕФ, Урядом України та партнерами. Про намір приєднатися до глобальної ініціативи ЮНІСЕФ заявили більше 160 міст та об’єднаних територіальних громад з усієї України. Володимир-Волинський увійшов до першої когорти муніципалітетів, які є лідерами у впровадженні ініціативи та отримують технічну підтримку ЮНІСЕФ.
У жовтні 2018 року Володимир-Волинська міська рада підписала Меморандум про взаємодію із Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). Меморандум окреслив порядок участі міста у глобальній Ініціативі та був першим кроком до отримання офіційного статусу «Громада, дружня до дітей та молоді». Документ зокрема підтвердив зобов’язання міста створити більш сприятливе середовище для розвитку дітей і молоді.
Далі було здійснено ситуаційний аналіз щодо становища дітей та молоді в місті. А також Координаційною радою з впровадження ініціативи «Володимир-Волинський – громада, дружня до дітей та молоді» на підставі проведеного аналізу було розроблено та План дій та Плану моніторингу і оцінки його реалізації. Даний План дій було затверджено на сесії міської ради та який буде сприяти створенню чистого, безпечного і комфортного середовища для життя і розвитку дітей та молоді.
Статус Кандидата – це не кінцева мета, а початок злагодженої роботи влади, громадськості, дітей та молоді. Протягом наступних двох-трьох років наше місто буде працювати над втіленням прийнятого Плану дій. ЮНІСЕФ проведе оцінку його реалізації. Якщо результати будуть визнані відповідними, ми отримаємо почесний статус «Громади, дружної до дітей та молоді». Це дасть змогу більш тісно працювати з іншими громадами, містами за межами України, залучати міжнародні інвестиції у соціальні проекти.
Ініціатива ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді» — це глобальний рух, який об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес у досягненні консенсусу в ключових напрямках розвитку добробуту всіх дітей та молоді. Партнерами ініціативи в Україні є Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA); Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Міністерство соціальної політики України; Міністерство молоді та спорту України; Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»; Уповноважений Президента України з прав дитини, Асоціація органів місцевого самоврядування, Національна Молодіжна Рада Україна.
Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» передбачає захист 5 базових прав дитини, включаючи право бути почутими, право на охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, право на безпеку, дитинство, визнання та справедливе ставлення. Громади, які вестимуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді та виконають план дій, отримуватимуть офіційний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, у соціальні проекти.