На першому в цьому році засіданні Ради голів ОСББ очільники житлових об’єднань мали змогу отримати відповіді на хвилюючі їх питання та почути корисну інформацію на тему ефективного управління будинками. На засідання завітали запрошені гості – помічник народного депутата Ігоря Гузя Андрій Бокоч та голова Ради ОСББ Волинської області Петро Лавренюк.
Намір народного депутата нашого округу співпрацювати із місцевими ОСББ озвучив його помічник Андрій Бокоч. Це може бути у формі акцій типу «Чистий двір» та спільних весняних толок, які може організувати команда нардепа та надати фінансову підтримку. Планується також організація навчальних семінарів, тренінгів, поїздок представників міських ОСББ до Польщі для того, аби на власні очі побачити, як ведеться управління житловими будинками у наших сусідів та перейняти їх досвід. Конкретніший план дій узгодять у березні, коли Ігор Гузь особисто зустрінеться із керівниками об’єднань у Володимирі-Волинському. Як зазначив Андрій Бокоч, основна мета такої співпраці – активізувати місцеві ОСББ та стимулювати процес створення нових об’єднань, адже поки що у цьому плані наше місто пасе задніх.
Про те, як правильно організувати ефективну роботу ОСББ чи ЖБК та спланувати основні заходи, розповів голова Ради ОСББ області Петро Лавринюк. Він детально зупинився на питанні необхідності стратегії модернізації будинку та впровадження енергоощадних заходів. Зі слів Петра Лавренюка, кожен голова об’єднання є своєрідним лікарем для будинків, які є його пацієнтами, адже ті чи інші проблеми є у будь-якому багатоквартирному житлі. І з «діагнозом» має бути ознайомлений кожен мешканець, адже розв’язання проблем – це головний біль не лише очільника ОСББ, а і усіх членів правління та співвласників будинку.
Голова Ради голів ОСББ Володимира-Волинського повідомив про те, що незабаром у місті буде оголошено огляд-конкурс на краще об’єднання та кооператив, під час якого члени журі оцінюватимуть утримання прибудинкової території, стан дитячих майданчиків, роботу із озеленення та чистоту території; стан будинку, його фасаду, під’їздів, сходових клітин, підвалів, дахів; впровадження енергозберігаючих заходів; заходи із капітального ремонту будинку та прибудинкової території. Переможців, яких буде відзначено грошовими призами, визначатимуть у декількох номінаціях: «Затишний двір», «Привабливий будинок», «Енергоефетивний будинок».
Під час обговорення проекту рішення щодо змін до міської програми сприяння діяльності ОСББ Григорій Цаль-Цалко закликав керівників об’єднань та кооперативів активніше долучатись до участі у міській та інших програмах щодо підтримки їх діяльності.
У «різному» управителі будинків обговорювали та ділилися власним досвідом у вирішенні конкретних проблем у своїй повсякденній практичній роботі та висловили побажання щодо питань, які слід обговорити на наступній зустрічі.