21 листопада міський голова Ігор Пальонка провів брифінг для журналістів місцевих ЗМІ, під час якого відповів на низку актуальних питань, що стосуються життя громади.
– Чи прийшла зима несподівано для міського господарства чи все-таки встигли приготуватися належним чином? Які об’єкти вдалось та не вдалося завершити?
– До зими ми підготувались на належному рівні – закупили і нову техніку для комунального господарства, і суміш для посипання доріг, виконали також низку інших необхідних робіт. Тож зима не стала несподіванкою. Щодо об’єктів, які ремонтуємо чи реставруємо, то є ще ряд незавершених, зокрема, ремонт двору на вулиці Староостровецькій (кол. Карбишева), а також двори на вул. Луцькій, 101 та на Академіка Глушкова. Якщо дозволятимуть погодні умови, підрядник завершить у цьому році ремонт вулиці Сонячної у селі Ласків, а також відремонтують не залатані ділянки на дорозі Вощатин-Ласків-Суходоли. Іще два великі об’єкти – під’їзні дороги до сіл Новосілки і Дігтів. Щодо першої, то там вкладені два шари асфальту, а на дорозі до Дігтева поки лише чорновий шар. На Зимнівській завершується вкладання тротуару на правій стороні вулиці, а на Устилузькій, як і на Ковельській, цього року тротуари робити не будемо. Усі заплановані на цей рік ремонти вулиць, окрім Проскури, де зараз прокладаються водопровідні мережі, а також Сонячної у Ласкові, уже завершені.
Щодо комунальної сфери, зазначу, що в центральній частині міста об’єднали тепломережею дві котельні, що на вулиці Князя Василька, 3 та Ковельській,12. Тож сьогодні будинки у центрі міста опалює котельня, що на вулиці Шевченка. В наступному році плануємо встановити там сучасніші та потужніші котли, аби повністю вивести з експлуатації дві підвальні котельні. До кінця грудня у місті тривають роботи з переведення двох котелень на вулицях Сагайдачного та Луцькій на тверде паливо. Запустимо твердопаливні котли у роботу в січні наступного року.
У цьому році КП «Володимирводоканал» завершив проведення водопроводу до села Ласків. Це важливий проєкт, завдяки якому місцеві мешканці тепер мають якісну воду. В районі вулиць Володимира Великого та Проскури тривають роботи з перекладання водопостачання, які мають бути завершені через 3-4 тижні.
– Зараз триває формування бюджету 2024 року. Які пріоритети, які перспективи та, відповідно, які можливості ви бачите для розвитку міста у наступному році?
– За розрахунками управління бюджету та фінансів бюджет Володимир-Волинської громади за власними доходами у наступному році становитиме 315 мільйонів гривень (загальний та спеціальний фонди). У видатках передбачено захищені статті – заробітна плата працівників бюджетних установ, оплата за енергоносії, роботи із благоустрою, пільгове перевезення, харчування дітей у школах, дитсадках, військових у лікарні. Проте пріоритетними на наступний рік будуть два об’єкти – будівництво центру реабілітації для військовослужбовців і укриття ліцею ім. О. Цинкаловського. Щодо останнього провів переговори із заступником голови ОВА, який запевнив, що наш проєкт будівництва, експертиза якого днями буде завершена, пропонуватимуть до включення у перелік об’єктів, що отримають у наступному році субвенцію із державного бюджету у розмірі 50 відсотків від вартості. В грудні буде оголошено тендер на будівництво реабілітаційного центру щодо якого теж клопотав перед міністром охорони здоров’я, аби і його включили до мережі центрів, на які виділятимуться кошти з держбюджету. Сподіваюся, що невдовзі відбудеться обіцяна міністром зустріч спільно з представниками ОДА, нашої міської ради та ТМО для обговорення даного питання.
Щодо підтримки військових частин, то поки що бюджетний кодекс забороняє при формуванні бюджету виділяти кошти на ці цілі. Проте це можливо зробити шляхом перевиконання бюджету або із вільних залишків. Принагідно хочу запевнити мешканців, що при розподілі цьогорічних вільних лишків, а їх сума має складати близько 200 мільйонів, особливу увагу буде приділено підтримці військових.
– Мешканці вулиці Старицького скаржаться на те, що початок і кінець даної вулиці заасфальтовані, а середина так і лишилась без ремонту…
– Є тут недопрацювання профільного управління, адже коли проводились роботи, забракло асфальтобетону, який уже замовили, проте продовжувати ремонт наразі не можемо через погодні умови. Тримаю це питання на особистому контролі.
– Ви розповіли про об’єкти інфраструктури, які цього року ремонтували, а як щодо будівель установ та закладів – які роботи уже виконані та які ще незавершені?
– Цього року вклали кошти бюджету громади в утеплення закладів дошкільної освіти громади – ЗДО №7, №1, ЗДО с. Суходоли, а також Центру позашкільної освіти. Усі ці роботи будуть завершені до кінця року. Перекрили цьогоріч дахи ліцею №3, ЦПО та ліцею села Суходоли. Зараз тривають роботи на даху Центру культурних послуг. Тривають роботи й в історичному музеї.
– Чимало володимирчан скаржаться на невідповідність графіків, які нещодавно було оновлено на зупинках громадського транспорту.
– До мене уже звертались щодо цього питання, тож доручив управлінню інфраструктури проаналізувати чи дотримуються затверджених графіків водії маршруток. Після цього будемо вживати відповідні дії.
– Депутати на сесії не погодили оплату виконаних ремонтних робіт приміщення ТІЦу. Як будете виходити з цієї ситуації?
– Непроста склалась ситуація, адже дані роботи були виконані іще до війни і частина з них мала фінансуватись із коштів субвенції на соціально-економічний розвиток. З початком повномасштабного вторгнення держава перестала виділяти цю субвенцію, тож підряднику не доплатили усю суму. На минулу сесію було підготовлено пакет документів, що відповідає чинному законодавству, проте депутати не підтримали даний проєкт рішення. Переконуватиму їх щодо цього і на наступній сесії, адже в іншому випадку підрядник змушений буде подати на нас до суду.
– Минулого тижня у місті працювало ДБР, в результаті чого було затримано заступника начальника відділу поліції. Як ви можете це прокоментувати? І хто зараз виконує обов’язки начальника відділу?
– Як на мене, це дуже ганебний вчинок, який кидає тінь на усе місто. Прикро, що люди, які зараз отримують немалі кошти заробітної плати, дозволяють собі чинити такі неправомірні дії. Вважаю, що винні мають бути притягнені до відповідальності повною мірою, як того вимагає закон. За моєю інформацією, Василя Майданюка перевели у структуру обласного управління, а його обов’язки нині виконує Олександр Ципко.
– Реабілітаційний центр для військових має бути мегапроєктом наступного року. На якому етапі зараз роботи, в якому стані територія майбутнього закладу?
– Наразі територія поблизу колишньої інфекційної лікарні вирівняна і очищена від чотирьох демонтованих споруд. ТМО зараз оголошує тендер на підведення мереж водопостачання до даного центру. Щодо проєкту будівництва центру, то він наразі перебуває на експертизі, по завершенні якої буде оголошено тендер. Очікується, що у січні-лютому буде обрано переможця торгів на проведення будівельних робіт, які буде розпочато із настанням сприятливих погодних умов. Маємо у цьому підтримку і обласної влади.
– Цього року ми вперше святкуватимемо Різдво разом із західним світом, 25 грудня. Тож підготовка до свят розпочинається раніше. Чи вирішили уже щодо встановлення святкової ялинки у місті?
– Як і минулого року, будемо прикрашати одну із живих ялинок, що ростуть у парку «Слов’янський». Розуміємо, що в країні триває війна, але вважаю, що у наших дітей має бути хоч невелике свято.