Днями у Львові відбувся дводенний тренінг для фахівців соціальної сфери, які працюють із вразливими категоріями населення. Участь у заході взяли представники громад Волині та Львівщини, в тому числі і спеціалісти Центру соціальних служб та Центру життєстійкості Володимир-Волинської громади – Софія Татунчак та Іванна Петрушка.
Упродовж двох днів учасники глибше ознайомилися з підходами до формування життєстійкості у громадах. Зокрема, розглянули поняття життєстійкості, її ключові складові та вплив на психологічний стан людей. Вивчили алгоритм надання послуги з формування життєстійкості – як правильно визначати потреби клієнтів, розробляти план підтримки та ефективно взаємодіяти з іншими службами.
Також дізнались про роль фахівців і ресурсний потенціал громади – які інструменти можуть використовувати соціальні працівники та як залучати додаткові ресурси громади до допомоги. Опанували методи діагностики психологічного стану – як розпізнати рівень стресу, тривожності та психологічного виснаження у клієнтів. Набули навички психологічного консультування – як правильно комунікувати з людьми, які переживають кризу, і підтримувати їх.
Окрім цього, дізнались більше про роботу з травматичним досвідом – способи допомоги тим, хто пережив важкі події та потребує підтримки у відновленні, а також про координацію волонтерських ініціатив – як громади можуть залучати волонтерів та небайдужих мешканців до підтримки вразливих сімей.
Цей тренінг є важливим для підвищення якості соціальних послуг з формування життєстійкості в громадах. Він допомагає фахівцям отримати необхідні знання та навички для ефективної роботи з людьми, які потребують допомоги. Завдяки чому люди, які постраждали від війни та інших криз, можуть отримати необхідну підтримку та допомогу для подолання важких життєвих ситуацій.
Захід проходив в межах проєкту, який реалізується ЮНІСЕФ UNICEF Ukraine разом із Львівським центром соціальних послуг і реабілітації «Джерело» за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ) через державний банк розвитку KfW в рамках національної програми ЮНІСЕФ «Кращий догляд для кожної дитини».