Як подолати скутість та незручність під час спілкування з ветеранами, що можна запитувати, про що говорити, а яких тем краще уникнути, щоб це їх не травмувало. Про це йшлося під час заняття «Як правильно спілкуватися з ветеранами» з учнями 9-11 класів ліцею імені Олександра Цинкаловського. Захід організували фахівці Центру життєстійкості спільно з членами ГО «ВетеранХАБ».
Через отримані травми та, як наслідок, інвалідність, нині чимало захисників та захисниць повертаються з фронту, отримуючи статус ветерана. Нерідко цивільні люди, зустрівши ветерана або ветеранку, хочуть висловити свою вдячність, однак не знають, як. Інші ж губляться та відводять очі, не розуміючи, як правильно комунікувати.
Під час першої серії занять старшокласникам розповіли про те хто такий ветеран, які труднощі можуть виникнути у ветеранів після повернення з війни та чому важливо знати, як правильно спілкуватися з ветеранами.
Своїм непростим досвідом поділився з учнями ветеран війни, голова ГО «ВетеранХАБ» Віктор Вільчинський: “Досвід ветеранів відрізняється від досвіду цивільних людей, тож потрібно ставитися до цього з повагою і толерантністю. Ми залишаємо на фронті частинку себе і вже ніколи не станемо колишніми. Головне завдання обох сторін навчитися це приймати та поважати”.
Такі зустрічі — це не лише уроки етики спілкування, а й місток до формування покоління, яке пам’ятає, шанує та підтримує. Відтак Центр життєстійкості планує провести виховні заняття для усіх старшокласників нашої громади.
Разом вчимося цінувати історії тих, хто боронив наше сьогодення!
Центр життєстійкості у Володимир-Волинській громаді реалізує ВОБФ «Карітас Волинь» у співпраці з Володимирським центром соціальних служб, у рамках проєкту Міністерства соціальної політики України та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” за ініціатви першої леді Олени Зеленської, за підтримки Координаційного центру КМУ/ Mental Health UA.