Одні з найважливіших проектів рішень восьмої сесії стосувались місцевих податків: ставок єдиного податку, ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, ставок орендної плати за користування земельними ділянками, а також ставок та пільг із сплати земельного податку. Дані проекти попередньо детально розглядались на усіх депутатських комісіях.
Як зазначив міський голова Ігор Пальонка, довкола ставок єдиного податку та податку на майно протягом тривалого часу розгорались палкі дискусії, проте депутати прислухались до думки представників малого та середнього бізнесу громади, знизивши деякі запропоновані ставки.
«Ми пішли на зустріч підприємцям, зважаючи на те, що карантинні обмеження не дали можливості розвиватись їхньому бізнесу», – зауважив очільник громади.
Депутатка Наталія Василець зазначила, що ставки єдиного податку розглядались на бюджетній комісії тричі, на останній з яких було заслухано думку місцевої спілки промисловців і підприємців та прийнято пропозицію залишити ставку для першої групи платників єдиного податку на рівні минулих років, а саме у розмірі 10% до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня, а для другої групи – 15% до розміру мінімальної заробітної плати замість раніше запропонованих 20-ти відсотків.
Бачення своєї фракції щодо цього питання висловив депутат Микола Савельєв, котрий закликав колег підтримати даний проект рішення з огляду на карантинні заходи, які суттєво вплинули на купівельну спроможність населення. Отже, ставки податків у розмірі 10 та 15 відсотків, на думку депутата, є найбільш виваженим варіантом, який дозволить і бюджет наповнювати, і суттєво не вдарить по кишені підприємців.
У своєму виступі депутат Валерій Зінкевич зауважив, що у громаді є чимало жителів, котрі ведуть так звану підприємницьку діяльність без належних дозволів, не сплачуючи при цьому податків. Він переконаний, що найперше місцевий бюджет потрібно наповнювати, виявляючи такі випадки.
Після нетривалого обговорення депутати проголосували більшістю голосів за ставки податків, які раніше озвучила Наталія Василець.
Під час обговорення наступного проекту рішення, який стосувався встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, депутат Микола Юнак запропонував залишити ставку на існуючому рівні – 0,2 відсотки до розміру мінімальної заробітної плати. Підтримала цю пропозицію і депутатка Наталія Василець, зауваживши, що надходження до місцевого бюджету у наступному році зростуть і без підвищення ставок, адже з 1 січня має зрости мінімальна заробітна плата.
Як зауважив депутат Андрій Гнатюк, у Володимирі-Волинському наразі найнижчі ставки податків серед усіх громад Волинської області, що загрожує значною недоїмкою у бюджеті, адже саме від податків залежить наповнення місцевої казни, що дасть можливість забезпечувати життєдіяльність та розвиток території громади.
Під час голосування пропозицію Миколи Юнака щодо ставки податку у розмірі 0,2 відсотки більшість депутатів не підтримали. Натомість прийняли рішення, яке попередньо було схвалене погоджувальною радою, – встановити ставку зі сплати податку на нерухоме майно у розмірі 0,3 відсотки замість запропонованих раніше 0,5 відсотків. Ставка податку залежить від розміру мінімальної заробітної плати станом на 1 січня, проте, якщо заробітна плата зростатиме протягом року, то ставка податку лишатиметься на тому ж рівні, наголосив міський голова.
Уже без обговорення депутати прийняли рішення щодо встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та про встановлення ставок орендної плати за користування земельними ділянками. Із текстами прийнятих рішень можна ознайомитись на сайті.