11 жовтня під головуванням міського голови Ігоря Пальонки відбулось позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якій було розглянуто два питання порядку денного: про загрозу виникнення у громаді надзвичайної ситуації, пов’язаної з відсутністю постачання природного газу бюджетним установам у зимовий період 2021-2022 років та про епідемічну ситуацію, пов’язану з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19 та встановлення на території громади «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки.
Під час розгляду першого питання Ігор Пальонка зазначив, що минулої п’ятниці відбулась розширена онлайн-нарада під головуванням Міністра розвитку громад і територій України Олексія Чернишова, представників ОДА та органів місцевого самоврядування всієї України, на якій розглядали питання опалювального сезону, а саме проблемне питання росту ціни на газ. Також на засіданні обласної комісії ТЕБ і НС було прийняте рішення надати дозвіл установам укладати угоди на газопостачання по так званій переговорній процедурі.
Обговорюючи питання опалювального сезону, директор «Володимир-Волинськтеплоенерго» Сергій Коба поінформував, що 11 жовтня у плановому режимі у місті розпочато опалювальний період. З 6 ранку почали опалювати дитячі садочки та школи, а вже о 13.00 були запущені усі 19 котелень.
Міський голова звернувся до присутніх на комісії керівників бюджетних організацій, які напряму укладають угоди із газопостачальною компанією «Нафтогаз Трейдинг», повідомивши їх, що для їхніх установ ціна на газ для опалення приміщень становите 16 тисяч 800 гривень за тисячу кубічних метрів. Таке рішення було прийняте під час онлайн-наради та на обласній комісії ТЕБ і НС. Тому бюджетні установи, котрі вже встигли укласти договори із «Волиньгазбутом» із вищою ціною на газ, повинні їх розірвати та укласти нові.
Розглядаючи друге питання щодо епідемічної ситуації, пов’язаної з поширенням коронавірусної інфекції у громаді, медичний директор КП «Володимир-Волинське ТМО» Віталій Баюн зазначив, що ситуація із захворюваністю досить складна, адже медики не встигають виписувати тих, хто одужав, як на стаціонар поступають нові хворі. Станом на ранок 11 жовтня на лікуванні у ТМО перебували 88 хворих із підтвердженим діагнозом COVID-19 та ще 19 очікували на результати тестів, у відділенні інтенсивної терапії перебували 6 осіб, з яких п’ятеро – на ШВЛ. У вересні цього року від коронавірусу та його ускладнень померло 12 пацієнтів ТМО, а у жовтні померлих уже 9.
Віталій Баюн також наголосив, що теперішній штам коронавірусу значно агресивніший, адже швидше розповсюджується та дає важчі ускладнення. Досі усі пацієнти, які поступали у стаціонарне відділення були невакциновані і лише днями у терапевтичному відділенні з’явилось двоє вакцинованих пацієнтів з пневмоніями.
Також на засіданні комісії стало відомо, що спостерігаються спалахи захворюваності і в окремих трудових колективах – зокрема, на хлібозаводі, на підприємстві «Гербор» та у ЗОШ №5.
Враховуючи заслухану інформацію, було взято до виконання рішення обласної комісії ТЕБ і НС щодо встановлення у Волинській області «помаранчевого» рівня епіднебезпеки. Відповідно до цього керівникам підприємств, установ, організацій, суб’єктів господарювання та підприємцям громади дане доручення провести відповідну інформаційно-роз’яснювальну роботу з підлеглими працівниками щодо діяльності у період карантину при «помаранчевому» рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19, а також обов’язкового дотримання протиепідемічних заходів та обмежень.
Хоча «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки не передбачає додаткових обмежень, адже продовжують діяти протиепідемічні заходи «жовтої» зони та він є сигналом про наближення регіону до «червоного» рівня.