Міський голова Ігор Пальонка провів щотижневий брифінг із журналістами місцевих ЗМІ, аби відповісти на їхні питання, що стосуються різних сфер життєдіяльності громади.
– Чому новоствореній школі на базі ліцею «Центр освіти» дали номер 7, адже у нас в місті усього 5 шкіл? (Район. Володимир)
– Перед сесією засідали депутатські комісії, на яких розглядали внесену пропозицію щодо назви початкової школи, а саме наданню їй номера 7. І цю пропозицію депутати підтримали.
– Розпочались ремонтні роботи на міському стадіоні. Коли планується їхнє завершення? (Твій Володимир)
– Попередньо домовлялись із підрядником про термін здачі об’єкта до Дня Незалежності, але в ході робіт з’явились деякі нові обставини, а саме те, що там були виявлені мережі водопроводу, які, можливо, доведеться перенести. Тому через це ремонтні роботи можуть зайняти дещо більше часу.
– Чи плануються якісь святкові заходи до Дня молоді? (Твій Володимир)
– Так, звичайно. Над цим працює мій профільний заступник Андрій Гудим. Деякі з цих заходів уже проанонсовані на нашій офіційній сторінці, а найближчим часом буде оприлюднена повністю уся програма святкових заходів.
– А чи планується цьогоріч святкування Дня міста? (Слово правди)
– По цьому питанню уже створена робоча група, яка цього тижня почне свою організаційну діяльність. Попередньо зустрічався із новим керівництвом птахофабрики, котре готове надати підтримку та організувати від себе деякі заходи. Детальнішу інформацію щодо Дня міста можна буде отримати, коли оргкомітет розпочне роботу.
– На оперативній нараді звучала інформація щодо вакцинування у громаді. А чи отримав уже щеплення міський голова? (Район.Володимир)
– Планую здати повторний аналіз на антитіла, адже досі їхній рівень у мене був достатньо високий після перенесеної хвороби. Якщо зараз їх рівень низький, то буду вакцинуватись.
– Хто увійшов до робочої групи щодо перейменування міста, окрім її очільника Ярослава Матвійчука, і які завдання ставить перед собою робоча група? (Волинська газета)
– Робоча група планує здійснити візит до міста, котре також проходило процес перейменування, а саме до Переяслава, аби вивчити їхній досвід. Також планується проведення широкої інформаційної кампанії щодо роз’яснення нашим мешканцям різних аспектів перейменування. Також робоча група вивчатиме думку мешканців щодо зміни назви міста. Зі складом робочої групи, яка налічує близько двох десятків осіб, можна ознайомитись у розпорядженні на сайті міської ради.
– На оперативній нараді стало відомо, що від закупівель є суттєва економія, зокрема у школах. Про які суми коштів йдеться? (Волинська газета)
– До прикладу, ми виділили школі кошти на встановлення пожежної сигналізації у розмірі 300 тисяч гривень. Проте після проведених торгів вийшло 250 тисяч гривень. Далі виділили кошти на демонтаж пожежонебезпечних панелей із ДСП і ці роботи також виявились нижчими по вартості. Таким чином накопичується економія до 100 тисяч гривень. Гроші ніби і невеликі, але і немалі. Ці кошти керівник навчального закладу може скеровувати на інші цілі, проте я наполягаю на тому, щоб ця інформація була відкритою.
– Чи могли б ви коротко розказати як була розділена субвенція на соціально-економічний розвиток громади? (Твій Володимир)
– Ми давали дуже багато пропозицій і радує те, що виділили мільйон гривень на доріжки із поліуретановим покриттям на міському стадіоні, що складає майже половину вартості усіх робіт. Також прислухались до пропозиції і виділили пів мільйона на ремонт РБК, а саме ту частину, де буде розміщений ТІЦ. Виділили кошти у сумі 190 тисяч гривень і на завершення парку на Риловиці – там планується встановлення цікавих лавочок у формі лежаків. Переконаний, що облаштування даної зони уже потрібно завершувати і ставити на цьому крапку. Виділили також 300 тисяч гривень на облаштування відпочинкової зони у парку, що у військовому містечку та 200 тисяч гривень на фото- відеоапаратуру для міської ради, адже більшість працівників, котрі висвітлюють діяльність міської влади, працюють на своїй техніці. Іще 100 тисяч гривень надійде на закупівлю оргтехніки для ТІЦу.
– На нараді згадувалось про «велике переселення» управлінь – як це має бути? І хто куди переїжджатиме? (Район. Володимир)
– Створене нове управління інфраструктури, яке розміститься у приміщенні на вулиці Івана Франка, 8. Натомість з цього приміщення у приміщення управління освіти переїде відділ культури та туризму.
– Яка ситуація у місті зі створенням громадської ради? (Місто вечірнє)
– Уже є деякі пропозиції по громадській раді, зокрема керівники громадських організацій підписали відповідного листа. Будемо зараз інформувати усі громадські організації і, думаю, що у серпні-вересні буде створено раду.
– На вихідних у соцмережах з’явилась інформація про те, що на автостанції вчергове не продали квиток учаснику бойових дій. Чи звертались до вас із цим питанням? (Волинська газета)
– З цим питанням до мене не звертались, але ситуація нам відома. Планую зустріч із керівником автостанції, щоб проговорити це питання, адже неприпустимо, щоб сьогодні у нас траплялись такі ситуації.
– Сьогодні у Луцьку підпишете важливий економічний документ. Що це дасть громаді? (Слово правди)
– Володимир-Волинська міська рада є членом Асоціації міст України, завдяки чому отримуємо багато інформації щодо того, що відбувається на державному рівні щодо різних питань місцевого самоврядування. Сьогодні у Луцьку планується підписання угоди з Волинською економічною лігою, котра займається залученням інвестицій на території нашої області. Переконаний, що від співпраці із цією організацією для нашої громади буде лише користь.
– Яка зараз ситуація на ринку праці нашої громади? Чи не стала кількість безробітних критичною через масові вивільнення працівників на птахофабриці? (БУГ)
– Кількість безробітних дещо зросла, але вона не є критичною. На зустрічі із очільницею наглядової ради дізнався, що на підприємстві скоротили лише управлінців, а на виробництві жодних змін не відбулось і навіть є зараз потреба у нових працівниках.
– Зараз на території Брусилівського парку проводиться обкошування території. Чи відомо уже яке майбутнє цього парку? (БУГ)
– Є думка обласного військового комісара про те, щоб дану земельну ділянку передати у комунальну власність громади, тому що на ній розміщена будівля районного військкомату, яке є комунальною власністю, а земля у користуванні Міноборони. Ми також зацікавлені у цьому, адже в майбутньому у цьому парку можна було б облаштувати гарну зону для мешканців вулиці Устилузької.
– Як вам фінішне покриття дороги на Устилузькій? (БУГ)
– Доволі непогано. Щодня моніторю хід робіт і наразі задоволений результатом. Тішить, що невдовзі до Устилуга по такій гарній дорозі можна буде доїхати буквально за п’ять хвилин. Найближчим часом відкриється перехід на митному пункті пропуску, тому це дуже важливо. Але тепер треба працювати у напрямку облаштування тротуарів, на що потрібні чималі кошти. Попередньо виділяли на ці цілі мільйон гривень, а зараз з’ясувалось, що для облаштування тротуарів від магазину «Заграва» до танку та від стадіону першої школи до магазину «Зоряний» потрібно 5 мільйонів гривень. Коли дорогу буде зроблено, тротуар потрібно облаштувати хоча б з однієї сторони вулиці. Тому працюємо над цим.