Міський голова Ігор Пальонка зустрівся із представниками місцевих ЗМІ під час щотижневого брифінгу, аби відповісти на важливі питання, що стосуються життя громади.
– Початкові класи ліцею «Центр освіти» фінансуватимуть із місцевого бюджету. У скільки це обійдеться громаді? (Слово правди)
– Ми проводили попередню робочу зустріч за участю фінансистів, депутатів, начальника відділу освіти та керівництва навчального закладу, під час якої обговорили цю ситуацію. Зважаючи на численні звернення та клопотання батьків, вирішили узяти початкові класу ліцею на місцевий баланс, що обійдеться нам орієнтовно у 2 мільйони гривень на рік. При чому заробітну плату педагогічним працівникам забезпечуватиме освітня субвенція. На мою думку, потрібно зберегти початкову школу на базі цього навчального закладу, ставши міській раді її засновником. Тим паче, що згідно освітньої реформи наповненість класів має бути не більше 24 учнів, а зараз у багатьох школах міста класи уже переповнені. Тож будемо обговорювати з депутатами створення окремої юридичної особи, яку в майбутньому об’єднаємо із дитячим садком, під час чергового засідання сесії.
– На оперативній нараді йшлося про ремонт першого поверху стоматполіклініки. Що саме планують відремонтувати і скільки це коштуватиме бюджету? (Волинська газета)
– Більш докладно на це питання зможе відповісти директор стоматполіклініки. Проте мені відомо, що в ході ремонту буде забезпечена доступність маломобільних груп населення, зокрема облаштують пандус, котрий відповідатиме усім нормам.
– Перша половина травня була насичена на свята, але знаємо, що комунальникам та багатьом іншим службам довелося працювати над наведенням порядку у місті, зокрема на кладовищах. Чи виникали якісь проблеми? ( АТМ Володимир)
– Були проблеми із несанкціонованими сміттєзвалищами, які ми виявили та ліквідували із залученням великої кількості техніки, з наданням котрої допомогли місцеві підприємства. Щодо кладовищ, то хочу подякувати комунальним службам, адже їхні працівники виконали роботу відмінно та оперативно. Щодо інших служб, то особливих проблем не виникало ані з водопостачанням, ані з механізованим прибиранням міста. Є певні недоліки у косінні трави, проте протягом найближчих днів надолужимо згаяне за довгі вихідні дні і виправимо цю ситуацію.
– Чи є інформація щодо продовження асфальтування вулиць, зокрема Устилузької? Коли вже туди повернуться підрядчики? ( АТМ Володимир)
– Мав розмову із представником польської сторони близько трьох тижнів тому, під час якої йшлось про те, що роботи буде відновлено у травні. На вихідних проїжджав Устилузькою і бачив, що техніку уже починають звозити до в’їзду у місто. Найближчим часом проведемо перемовини із підрядником і з’ясуємо, яка там наразі ситуація. Щодо інших робіт по асфальтуванню, то вони уже закінчені на вулицях Незалежності та Сагайдачного і наразі займаємось документацією на капітальний ремонт вулиці Павлова, аби вже у цьому місяці оголосити тендер. Оголошено також тендер на асфальтування вулиці Озерної у селі Заріччя. Переконуватиму депутатів виділити кошти на ремонт кількох бічних вулиць, мешканці яких самі виготовили ПКД.
– Є нарікання мешканців щодо стану дерев у парку Гагаріна, адже чимало з них всіяні омелою. Чи планується якась чистка цих дерев? (Володимир Медіа)
– Будемо залучати спеціалістів-екологів, котрі нададуть фахову рекомендацію щодо цього питання.
– У місті майже місяць працює інспектор з паркування. Скільки за цей час водіїв було оштрафовано і що це принесло бюджету громади? (Волинська газета)
– Протягом першого місяця своєї роботи інспектор проводив лише роз’яснювальну роботу з водіями, адже право на складання адмінпротоколів він матиме після завершення відповідного навчання в обласному центрі.
– Останнім часом багато говориться про інвестиції, а чи є якісь реальні кроки у впровадженні інвестиційної програми? І чи матиме перспективи індустріальний парк, котрий також повинен був залучити інвесторів у наше місто? (Слово правди)
– Продовжуємо впроваджувати проект по вітровій станції, яку інвестор планує побудувати на території сіл Ласків, Вощати і Суходоли. Наразі знаходимось на стадії виділення землі під станцію, але перед цим схему планування має бути затверджено на містобудівній раді в ОДА. Щодо індустріального парку, то тут ситуація двояка, адже ми проаналізували скільки таких парків працює в Україні і виявилось, що з 40 створених на папері, реально працює не більше двох. Тож нині обмірковуємо доцільність подальшої роботи у напрямку створення індустріального парку. Тим паче, що на цій території є проблема відсутності мереж, що викличе незручності у майбутнього інвестора. Тому однозначного рішення поки що не маємо, але консультуватимусь щодо цього питання у Міністерстві розвитку громад під час найближчої поїздки до Києва.
– У місті планувалось будівництво житлових багатоповерхівок…. (Слово правди)
– Дійсно, задуми зведення нових багатоповерхівок у місті є, наразі вони на стадії перемовин. Зокрема, є домовленість власника території колишнього консервного заводу з потужним обласним забудовником щодо зведення на цьому місці цілого мікрорайону. Думаю, що на найближчій сесії міськради уже буде щось представлено. Іще кілька нових багатоповерхівок з’явиться на вулиці Драгоманова неподалік «червоної» школи. Власником цієї земельної ділянки є підприємець Сергій Ковальчук.
– У порівнянні з минулим роком, місцевий бюджет перевиконано на 40 відсотків. Що цьому сприяло? (Слово правди)
– На це вплинуло два чинника – до міста доєдналась Зарічанська сільська рада, котра має гарні фінансові показники, другий це те, що наша бригада, на жаль, перебуває на Сході, тому отримуємо високе ПДФО із заробітної плати військовослужбовців. Також наші найбільші підприємства – птахофабрика і «Гербор» вчасно сплачують податки.
– Повертаючись до теми історичного музею, таке враження, що ця будівля зачарована, адже усі ремонтні роботи стоять на місці… (Слово правди)
– Попередньо йшла мова про те, що перш, ніж братись за фасад, маємо відремонтувати дах будівлі, який протікає. Ці роботи було завершено іще до Великодніх свят. Виділено кошти на документацію ремонту фасаду, а також закладено кошти на ремонт двох кімнат музею. Найближчим часом займемось пошуком підрядників. А по фасаду є проблеми, оскільки будівля є пам’яткою архітектури. Тому це питання курує профільний заступник, який слідкує за тим, аби дотримувались усіх норм законодавства. А процес цей доволі тривалий у часі.
– Провели ряд конкурсів на заміщення вакантних посад у міській раді, відбудеться іще ряд, а коли уже можна буде стверджувати, що оновлений повний склад команди приступив до роботи? (Слово правди)
– Плануємо завершити реорганізацію апарату міськвиконкому до липня цього року.
– Асфальт біля нещодавно засипаного підземелля продовжує просідати. Що плануєте з цим робити? (Володимир Медіа)
– На сесію буде винесене питання щодо виділення коштів на дослідження цього провалля, а саме виготовлення відповідного проекту, на підставі якого тут працюватимуть археологи. Поки що поставили на цьому місці обмежувачі руху для транспорту, аби автомобілі сюди більше не змогли заїхати.