8 травня у Володимирі-Волинському відбулися урочистості з нагоди Дня пам’яті і примирення та 72-ої річниці перемоги над нацизмом у Європі. Попри дощову погоду, біля Обеліска Слави, на Площі Героїв, зібралися ветерани Другої світової війни, воїни УПА, учасники АТО, громадськість міста. На знак поваги до тисяч і мільйонів тих, хто переміг і знищив нацизм – загрозу всього людства, учасники зборів одягли червоні маки – Європейський і Український символ пам’яті та скорботи: маки символізують кров солдатів, пролиту на полях боїв Другої світової війни. Графічне зображення символу пам’яті є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.
На початку урочистих зборів щемливий, трагічний і зворушливий пролог під керівництвом Олени Шарко представили актори аматорського театру районного будинку культури. Наймолодші його артисти, діти, запалали свічки в пам’ять про всіх, кого забрала Друга світова.
Міський голова Володимира-Волинського Петро Саганюк, взявши після виконання військовим оркестром 14-ї ОМБр Державного Гімну України слово для виступу, відзначив, що пам’ять про тих героїв, які відвоювали для нас право на життя й на вільний вибір своє долі 72 роки тому, – свята.
– Україна в роки Другої світової війни опинилися в самому центрі кривавого жахіття, жертвами якого стали мільйони людей. Непоправних втрат у тій війні зазнала практично кожна українська родина. І ми низько схиляємо голови перед пам’яттю всіх, кого забрала найкровопролитніша за всю історію людства війна, – відзначив Петро Саганюк. – Доземний уклін і вічна слава тим, хто зупинив жорсткого ворога, хто поборов і переміг нацизм, хто ціною власних життів виборов для нас майбутнє. Наші батьки, діди й прадіди, ті, хто віддав життя за свою Батьківщину в роки Другої світової війни, ті, хто відновлював зруйновані міста та села вже в післявоєнний час, напевно, навіть у найстрашнішому сні не могли собі уявити, що майже через 70 років після того, як вони перемогли нацизм, їхнім дітям і онукам доведеться взяти до рук зброю, аби захистити свій народ, свою Україну, від російського нападника, від дітей і онуків тих, з ким українці – ветерани Другої Світової, пліч-о-пліч, в одному окопі рятували світ від нацизму… На превеликий жаль, уже четвертий рік поспіль в Україні триває війна, і в пам’ять про подвиги наших героїв-переможців Другої світової, задля недопущення повторення трагедії, заради майбутнього наших дітей і онуків ми обов’язково переможемо знову! Слава Україні!
На завершення свого виступу Петро Саганюк закликав усіх хвилиною мовчання вшанувати пам’ять жертв Другої Світової війни. Звернулися до всіх присутніх із закликом завжди пам’ятати про подвиг тих, хто здобув для нас перемогу, і неможливість повторення всесвітньої катастрофи, якою була Друга світова, і заступник Володимир-Волинської міськрайонної організації ветеранів війни та праці Антон Венгловський, учасник АТО, заступник командира 14-ї ОМБр підполковник Олег Паніков, голова Володимир-Волинської районної ради Роман Гук, студентка Володимир-Волинського педагогічного коледжу ім. А.Ю. Кримського Анна Попик.
Після виступів під тужливу мелодію «Степом, степом…» у виконанні військового оркестру 14-ї ОМБр до Обеліска Слави, де палав вічний вогонь, та до дошки пам’яті володимирчан та жителів Володимир-Волинського району, загиблих в АТО, учасники урочистих зборів поклали квіти. Завершилися урочистості виконанням Державного Гімну України та військовим салютом.