16 квітня міський голова Ігор Пальонка провів брифінг для місцевих ЗМІ.
Найперше поділився враженнями від поїздки у Чернівці на Конгрес місцевих та регіональних влад за участі президента Володимира Зеленського, де передусім ставилось питання енергетичної незалежності у зв’язку з тим, що почастішали обстріли енергетичної інфраструктури країни. Найближчим часом буде розроблена загальнодержавна стратегія реформування енергетики, зокрема, й щодо облаштування конгенераційних установок біля котелень.
Розглядалось також питання міжнародного співробітництва з метою інформування іноземних партнерів про проблеми нашої держави, аби вони мали змогу порушувати перед своїм керівництвом тему допомоги Україні, в тому числі і системами ППО, різними видами озброєнь тощо.
Чітко доводилось, що в центрі уваги місцевих органів влади має стояти ветеран, військовий, яких слід максимально оперативно забезпечувати наданням якісних послуг. У Володимирі ж днями запрацював ветеранський простір «ВетеранХаб» на Івана Франка, у ЦНАПі запроваджено адмінсервіс «Ветеран» за принципом «єдиного вікна». І зараз на розгляді тендерні пропозиції з будівництва центру реабілітації для військовослужбовців на території колишньої «червоної» лікарні.
Важливою є тема обмеженості ресурсів держави, які в пергу чергу мають іти на забезпечення обороноздатності, фінансування соціального напрямку. Тому маємо дбати про економію. З роками державні субвенції зменшуватимуться. Отже, є потреба реформувати галузь освіти, а у медицині, можливо, посилюватиметься вимоги до «первинки», адже не кожен сімейний лікар надає якісну медичну допомогу.
Порушили і питання сприяння бізнесу, в тому числі релокованому, прозорого надання земельних ділянок. Говорили про необхідність пришвидшення прийняття закону щодо дозволу місцевим радам закуповувати необхідне обладнання для військових формувань.
Опісля міський голова перейшов до відповідей на запитання володимирських журналістів.
Коли закінчиться ремонт у володимирському ТМО? Керівник підрядної організації пообіцяв, що до закінчення травня усі роботи будуть завершені.
Як громада готується до Великодня? У п’ятницю в місті провели толоку, комунальні служби наводять максимальний лад у місті своїми силами, грейдерують і підсипають дороги (на минулому тижні на вулицях Нестора Літописця, Залізничній, Сосюри, Марусі Богуславки, Нечуя-Левицького), працює техніка у Заріччі, Новосілках, прогрейдеровано дороги у селі Суходоли, на черзі Ласків і Вощатин, частково силами КП «Полігон» будуть підсипані вулиці.
Ремонтуємо двір на вул. Академіка Глушкова, щодо великих ям у якому звертались до мене мешканці шести багатоквартирних будинків ще торік. Надіюсь, до Великодня там буде заасфальтовано. Завершуємо також водопровід, який розпочали минулого року, на вулиці Володимира Великого: ідеться про повну заміну мереж, встановлення лічильників – близько ста абонентів буде переключено на новий водопровід і матимуть нормальний тиск якісної питної води.
Є також ряд невеликих планів з благоустрою, працівників для всього не вистачає. Питання вуличного освітлення на постійному контролі, заплановано замінити світильники, відремонтувати систему на деяких ділянках.
Наступної суботи відбудеться передвеликодній ярмарок. Усіх запрошую його відвідати. Буде багато продавців зі своїм товаром. Думаю, мешканці міста зможуть закупити усе необхідне за помірними цінами.
Ветеранська політика. Чи входить у неї фінансова підтримка поранених? У громаді є програма соціальної підтримки кожного мешканця нашої громади, який потребує допомоги, особливо на лікування. Військовий також може написати заяву на отримання такої допомоги. Найбільша сума, яку видаємо мешканцям, зокрема онкохворим, складає 10 тисяч гривень. Думаю, якщо військовий потребує серйозного лікування, ця сума може бути більшою.
У місті проходять навчання з підготовки до національного спротиву. Чи платять за це організації, яка надає навчально-тренувальні послуги? Ці навчання організовує районна військова адміністрація. Справді ми платили за ці послуги центру «Тернове поле» з міста Луцька. Але, зважаючи на те, що на нашій території діє підприємство зі схожими функціями, засновником якого є районна рада, тепер вони будуть навчати усіх охочих. У міськвиконкомі за цей напрямок відповідає Володимир Атаманчук, спільна наша позиція – навчання має бути цікавим для людей, якісним, професійним.
Чи буде обладнано відеоспостереження поблизу Дошки пам’яті полеглих героїв? Обов’язково буде. Оскільки сім’ї загиблих висловили бажання щодо встановлення великих інформаційних банерів про загиблих захисників, виконання цієї задачі хочемо поєднати.
Щодо встановлення світлофору на перехресті поруч із магазином АТБ. Попередньо у нас була розроблена схема організації дорожнього руху, яка передбачала облаштування дорожніх кілець у місті, а також додаткових світлофорів. Біля АТБ не планувалося, але, зважаючи на те, що мешканці все частіше порушують це питання, постараюсь ще раз поспілкуватись із розробником даної схеми щодо можливості встановлення світлофора саме на цій ділянці. Можливо, і справді внесемо зміни.
Проблема електросамокатів у місті, їх законності, правил паркування. Ми як орган місцевого самоврядування не приймали жодного рішення про надання спеціальних дозволів. Профільне управління розробляє порядок користування таким видом транспорту. По завершенні підготовчого процесу обов’язково зберемо громадськість і обговоримо.
Чи буде оснащений валідаторами маршрут № 16? Планую зустрітись із мешканцями вулиці Наталі Ужвій і проговорити усі болючі питання, в тому числі і це.
Громадська вбиральня у центрі міста буде. Підприємець, який проводив реконструкцію приміщення, де колись буда вбиральня поблизу КМЦ, зобов’язувався її там облаштувати. І це дійсно зроблено. На минулому тижні мав зустріч з керівниками депутатських фракцій, де говорили і про початок роботи даної вбиральні. Маємо забезпечити туди працівника, оплачувати енергоносії, воду. Попередньо всі погодились на наступній сесії розглянути це питання і виділити відповідні кошти. Після цього об’єкт запрацює. Додам, що плануємо облаштувати ще одну вбиральню – у військовому містечку біля нової паркової зони, вже обране місце.
Люди жаліються на сморід з боку свинокомплексу на Федорівці. Вчора п’ять мешканців села на усному прийомі також порушувати це питання. Керівниця фермерського господарства пояснює наявність неприємного запаху певним циклом виробництва, про що вона повідомляла через пресу. Пообіцяла також заздалегідь про це попереджати надалі. Але ми все-таки переконуємо, що там має бути закрите гноєсховище, нині є для цього спеціальні технології.
У приміщенні КМЦ з арт-галереї хочуть виселити художників. Чи передбачається нове приміщення для них? Будемо вести перемовини з усіма сторонами процесу, після чого приймемо остаточне рішення. Найближчим часом ніякого виселення не буде.
Щодо оптимізації сільських шкіл через недостатність фінансування. Цього року загроз для шкіл громади немає. У Ласківській гімназії 68 дітей. Нині іде мова про закриття шкіл, у яких на 1 вересня навчатиметься 45 учнів. Як буде наступного року, побачимо.
Питання продовження/непродовження для церкви УПЦ МП права оренди на приміщення Успенського собору. Такі повноваження є у обласної військової адміністрації. Договір цього року закінчується, за укладенням нового поки не звертались. Будь-яка ініціатива у цьому питанні може йти від самих мешканців громади.