16-го травня відбулося засідання виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради, на якому розглянули ряд важливих питань.
Про підсумки виконання бюджету міста за І квартал 2019-го року розповіла заступник начальника – начальник бюджетного відділу Ірина Томашук. Вона повідомила, що у І кварталі 2019-го року до міського бюджету надійшло 118 млн. 700 тис. грн., з них до загального фонду – 111,5 млн. грн., спеціального – 7 млн. 100 тис. грн.
У структурі доходів міського бюджету за І квартал 2018-го року субвенції становили 71%, (надійшло 95 млн. 200 тис. грн.), у 2019-му році їх частка зменшилась до 60%. і надійшло 71 млн. 300 тис. грн., що на 25% менше минулого року. І навпаки: власні надходження до міського бюджету зросли в співвідношенні до відповідного періоду минулого року з 29% до 40% і в сумарному виразі це з 38,5 млн. грн. (2018-ий рік) до 47,4 млн. грн.
Уточнений план поступлень по власних доходах загального фонду за І квартал 2019-го року виконано на 112 відсотків, при плані 36 млн. 100 тис. грн. надійшло 40 млн. 300 тис. грн., понад план отримано 4 млн. 200 тис. грн.
Із 16-ти запланованих на січень-березень податків та платежів виконано 13. Найбільше перевиконання планових призначень відмічено по ПДФО, понад план отримано 4,4 млн. грн.
Ірина Томашук зауважила, що найбільшими боржниками до міського бюджету залишаються Володимир-Волинський квартирно-експлутаційний відділ (КЕВ) – більше 1,0 млн. грн. боргу по земельному податку – та ПАТ “Володимир-Волинський КМП” – більше 400 тис. грн. по земельному податку.
Під час засідання виконкому ставили питання щодо функціонування гральних закладів у місті. Депутати, зокрема, цікавилися, як іде боротьба з гральним бізнесом у Володимирі-Волинському. Начальник Володимир-Волинського управління ГУ ДФС у Волинській області Сергій Демосюк повідомив, що діє комісія з легалізації праці найманих працівників, відтак він звернувся з проханням проведення нагальних перевірок у таких закладах, проте вони ще не проведені.
Міський голова Петро Саганюк підняв тему нелегальних заправок у Володимирі-Волинському. З його слів, бюджет міста недоотримує кошти через нелегальну торгівлю паливом. Він наголосив, що потрібно з’ясувати, хто дав дозволи на встановлення мийок і буріння самовільних свердловин у місті.
Окремим питанням розглянули доцільність заборони міжміським автобусам проводити посадку та висадку пасажирів на міських зупинках.
“40 автобусів їздять до Києва. На автостанцію не заїжджають, бо там треба реєструватися і платити податки”, – зазначив очільник міста.
Також Петро Саганюк наголосив на необхідності контролю використання коштів, яке повинне відбуватися за допомогою системи “ProZorro”.
“Усі мають бачити, куди яка копійка пішла”, – зауважив він.
Детальніше присутні на засіданні зупинилися на питанні Про затвердження порядку використання коштів передбачених в міському бюджеті на санаторно-курортне лікування ветеранів війни та осіб на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.
Міський голова повідомив, що усі громадські організації, отримуючи ці кошти, повинні бути в однакових умовах.
Під час засідання підняли і тему будівництва полігону твердих побутових відходів та покладення контролю за виконанням цих робіт.