До Міжнародного дня людей з особливими потребами
Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з особливими потребами. Згідно з даними ООН, від 10 до 15 відсотків населення Землі, а це майже 1 мільярд осіб, мають тією чи іншою мірою обмежені фізичні можливості, з них близько 3 мільйонів проживає в Україні.
На обліку в органах Пенсійного фонду України в області перебуває 45839 одержувачів пенсії по інвалідності з середнім розміром пенсійної виплати 2545,30грн. 2314 волинян пересуваються на колісних кріслах.
Пенсійний фонд України ставить перед собою завдання не лише щодо забезпечення реалізації конституційного права осіб з інвалідністю на пенсійне забезпечення, а й створення умов для їх соціалізації.
Варто зауважити, що всі сервісні центри Фонду в області вже значною мірою обладнані та наразі переоснащуються відповідно до вимог інклюзивного обслуговування для забезпечення повного соціального спектру надання послуг громадянам з інвалідністю.
Окрім розумного пристосування приміщень, доступність послуг Пенсійного фонду забезпечується запровадженням електронних сервісів, які цікаві та корисні для різних вікових груп.
Після нескладної процедури реєстрації на веб- порталі Пенсійного фонду України (за допомогою кваліфікованого електронного підпису, або за кодом, отриманим при реєстрації відповідної заяви у найближчому відділі обслуговування громадян (сервісному центрі), відкривається доступ до інформації про страховий стаж, заробіток, які містяться в реєстрі застрахованих осіб, документів пенсійної справи, надається можливість замовлення та отримання в електронному вигляді довідок або витягу з реєстру застрахованих осіб, подати запит для підготовки в паперовій формі довідок, інших документів, які заявник зможе одержати під час особистого звернення. Скориставшись “Пенсійним калькулятором” можна самостійно обчислити орієнтовний розмір майбутньої пенсії. При наявності кваліфікованого електронного підпису засобами веб – порталу можна подати заяву з необхідними документами для призначення чи перерахунку пенсії в «один дотик», що передбачає одноразове звернення до сервісного центру для ідентифікації особи.
В 2020 році запрацювали нові сервіси: “Електронна трудова книжка” – як сучасний формат трудової книжки, що дає право кожній застрахованій особі вести облік трудової діяльності в електронній формі, та «Автоматичне призначення пенсії» – після заповнення анкети – заяви та надання сканованих документів за запропонованим переліком, рішення щодо призначення пенсії приймається автоматично і не передбачає особистого звернення до органів Фонду.
Водночас ми пам’ятаємо, що інколи людяність, добре і щире слово здатні замінити десятки сухих офіційних листів. Працівники Пенсійного фонду завжди готові до спілкування, толерантного ставлення з чітким усвідомленням незаперечної істини – «Ми різні, але рівні!».
Інформація
про підсумки роботи Володимир – Волинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України за І півріччя 2017 року
Володимир – Волинським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України протягом поточного року проводилась робота щодо забезпечення виконання планових показників по надходженню власних коштів, вжиття заходів щодо повноти та своєчасності сплати платежів, призначення та фінансування пенсій в повному розмірі.
План по надходженню власних коштів за І півріччя 2017 року виконано на 113,8%, при плані 80629,76тис.грн. надійшло 92187,1тис.грн., що на 1978,5тис.грн. менше аналогічного періоду минулого року. Темп росту складає 97,5%. Із загальної суми власних коштів надходження єдиного внеску, розподіленого на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування становить 91770,2тис.грн. Надходження коштів, які адмініструють органи Пенсійного фонду, склали 416,9тис.грн., або 109,3 % до плану.
Потреба на виплату пенсій та допомог у І півріччя 2017 року становила 151278.1 тис.грн. що на 12573,7тис.грн. більше аналогічного періоду минулого року. Забезпеченість власними коштами складає 60,9 відсотків.
Від збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що сплачується з окремих видів господарських операцій, а саме від збору з операцій придбання (купівлі-продажу) нерухомого майна, фактично надійшло 92,8тис.грн. при завданні 82,2тис.грн., або 112,9 % до плану. За І півріччя 2017 року здійснено 134 операцію з купівлі- продажу майна, середня вартість проведеної операції становить – 69,2тис.грн.
Обсяг нарахованої заробітної плати, на яку нараховується ЄСВ, за даними звітності страхувальників міста у І півріччі 2017 року склав 371104,7 тис.грн., що на 22082,8тис.грн. або на 5,6 відсотків менше показників попереднього року. Суттєве зменшення ФОП відбулось за рахунок сум грошового забезпечення – 81983,8тис.грн. Ріст по фонду оплати праці складає 44,1% та зменшення по сумах грошового забезпечення 31,9%.
Щодо чисельності штатних працівників, то їх кількість станом на 01.07.2017 року становить 10112 осіб і збільшилась у порівнянні з початком року на 143 особи.
Борг по сплаті страхових внесків станом на 01.07.2017 року складає 4111,4 тис.грн. по підприємству, що визнане банкрутом (ВАТ ”Володимирцукор).
Заборгованість по відшкодуванню сум виплачених та доставлених пільгових пенсій складає 504,4 тис.грн. по 8-ми боржниках, що на 61,8тис.грн. більше в порівнянні з початком року. В загальній сумі боргу 208,2тис.грн., або 41,3 відсотків припадає на підприємство, що визнане банкрутом (ВАТ ”Володимирцукор”), 250,1тис.грн. або 49,6 відсотків – безнадійний борг (ЗАТ „Друкарня”), 46,1тис.грн. або 9,1 відсотків – дієвий борг, з якого філія «Володимир-Волинське ДЕУ» -17,7 тис.грн., КП «Промжитлобуд»- 10,9 тис.грн., школа-інтернат – 13,6 тис.грн.
Відсоток сплати нарахованих до відшкодування сум пільгових пенсій становить 72,2%.
В результаті проведених заходів від ДВС з початку року надійшло 14,7тис.грн.
Станом на 01.07.2017 на обліку в управлінні перебувають 8623 жителів міста.
За 1 півріччя 2017 року спеціалістами відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій призначено 202 нових пенсій, 12 пенсіонерам проведено перерахунок пенсій у зв’язку з переведенням на інший вид пенсії, 389 особам перераховано розміри раніше призначених пенсій.
Прийнято 2 заяви та документів до них для призначення пенсій за особливі заслуги перед Україною.
Взято на облік 12 пенсійних справ пенсіонерів, які прибули до управління. Оформлено 27 пенсійних справ на виїзд в інші управління.
На обліку в управлінні перебуває 1 пенсіонер, пенсія якому виплачується за рахунок коштів інших держав відповідно до міжнародних договорів, а саме: відповідно до Тимчасової угоди між Урядом України та Урядом Російської Федерації про гарантії прав, які працювали в районах Крайньої Півночі та місцевостях прирівняних до районів Крайньої Півночі, у галузі пенсійного забезпечення.
Виплата пенсій та грошової допомоги проводиться щомісяця відповідно до графіків виплати пенсій. Середній розмір пенсійних виплат становить 1637,30 грн.
За звітний період у режимі «єдиного вікна» прийнято й оброблено 6642 звернення та видано 998 довідок на вимогу пенсіонерів, 295 особам надана допомога на поховання та видано 280 пенсійних посвідчень.
Надійшло 141 звернень, що на 87 менше порівняно з відповідним періодом минулого року. Терміни розгляду всіх звернень дотримані.
На особистому прийомі побувало 62 громадян. Особистий прийом громадян проводиться відповідно до затверджених графіків, які розміщені на інформаційних стендах, в доступних місцях, належно оформлені, постійно оновлюються та доводяться до відома населення міста та району через засоби масової інформації та власну інтернет-сторінку в Facebook. На виїзних прийомах прийнято 55 громадян.
З початку 2017 року 30 громадян отримало консультації та роз”яснення через «гарячу» телефонну лінію.
До уваги мешканців міста та району!
Володимир – Волинське об’єднане управління Пенсійного фонду України повідомляє про запровадження проекту «Школа майбутнього пенсіонера». Запрошуються особи передпенсійного віку для отримання інформації щодо порядку виходу на пенсію, підготовки необхідних документів для призначення пенсій, тощо.
Заняття проводитимуться кожної другої та четвертої середи місяця з 10 до 11 год. В приміщенні управління за адресою: м. Володимир-Волинський, вул. Соборна, 1 каб. № 26.
Інформація
Володимир – Волинське об’єднане управління Пенсійного фонду України повідомляє, що станом на 13.05.2017р. профінансовано 12158,7 тис. грн. (47,2 %) пенсійних виплат за травень 2017р. Виплата пенсій здійснюється відповідно до графіка. Профінансовано 14 число – банківські установи, 15 число – відділення зв’язку.
Продовжується робота щодо наповнення бюджету, зменшення заборгованості по страхових внесках, відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Повідомлення
Володимир-Волинське об’єднане управління Пенсійного фонду України повідомляє, що виплату пенсій за січень місяць завершено.
Інформація
Володимир – Волинське об’єднане управління Пенсійного фонду України повідомляє, що станом на 20.01.2017р. профінансовано 22212,6 тис. грн. (89 %) пенсійних виплат за січень 2017р. Виплата пенсій здійснюється відповідно до графіка. Профінансовано 22 число – банківські установи, 23 число – відділення зв’язку. Продовжується робота щодо наповнення бюджету, зменшення заборгованості по страхових внесках, відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
ДОСТРОКОВІ ПЕНСІЇ УЧАСНИКАМ АТО
8 жовтня 2016 року прийнято Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції”.
Даним Законом передбачено право на призначення пенсії за віком військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, зокрема, право мають чоловіки після досягнення ними 55 років та жінки – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок.
Право на цей вид пенсії мають такі категорії громадян:
– військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, а також ті, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення,
– дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов’язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при виконанні обов’язків військової служби (службових обов’язків), захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення,
– особи, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 20 статті 6, інваліда війни відповідно до пунктів 12 та 13 статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”,
– особи з числа резервістів і військовозобов’язаних, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6, інваліда війни відповідно до пункту 11 статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”,
– дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки, яким надано статус особи, на яку поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, відповідно до абзаців шостого та сьомого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону, а також абзацу восьмогопункту 1 статті 10 зазначеного Закону з числа членів сімей резервістів і військовозобов’язаних”.
Таким чином, право на дострокову пенсію отримують учасники бойових дій, котрі захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в складі добровольчих формувань, яких було включено до ЗСУ, Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії та інших утворених відповідно до законів України військових формувань і правоохоронних органів, а також військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані), особи рядового, начальницького складу та добровольці; добровольці, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, або каліцтва, одержаних під час участі в АТО, дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, батьки вищезазначених категорій громадян, які загинули чи пропали безвісти, померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, отриманих під час участі в АТО або забезпечення її проведення.
Вищезазначений Закон набирає чинності з 6 лютого 2017 року. З цього часу, ті хто підпадає під дію цього Закону, мають посвідчення АТО та документи, які підтверджують участь в Антитерористичній операції, можуть звертатися до управління Пенсійного фонду за призначенням дострокової пенсії за віком.
Інформація
про підсумки роботи Володимир – Волинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України
за 2016 рік
Володимир – Волинським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України протягом поточного року проводилась робота щодо забезпечення виконання планових показників по надходженню власних коштів, вжиття заходів щодо повноти та своєчасності сплати платежів, призначення та фінансування пенсій в повному розмірі.
План по надходженню власних коштів Володимир – Волинським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України за 2016 рік виконано на 86,5%, при плані 191 882,17 тис.грн. надійшло 166 026,7 тис.грн., що на 65392,8 тис.грн. менше аналогічного періоду минулого року. Темп росту складає 71,7%. Із загальної суми власних коштів надходження єдиного внеску, розподіленого на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування становить 165076,6тис.грн. Надходження коштів, які адмініструють органи Пенсійного фонду, склали 950,1грн., або 105,2% до плану.
Потреба на виплату пенсій та допомог за 2016 рік становила 282091,41тис.грн. що на 17333,31 тис.грн. більше аналогічного періоду минулого року. Забезпеченість власними коштами складає 58,9 відсотків.
Від збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що сплачується з окремих видів господарських операцій, а саме від збору з операцій придбання (купівлі-продажу) нерухомого майна, фактично надійшло 276,1тис.грн. при завданні 232,0тис.грн., що на 19 % більше запланованого. За 2016 рік здійснено 292 операції з купівлі- продажу майна, середня вартість проведеної операції становить – 94,6тис.грн.
Обсяг нарахованої заробітної плати, на яку нараховується ЄСВ, за даними звітності страхувальників міста та району за 2016 рік склав 824 471,8 тис.грн., що на 225 377,7тис.грн. або на 37,6 відсотка більше показників попереднього року. Суттєве збільшення ФОП відбулось за рахунок сум грошового забезпечення – 165384,9тис.грн.
Щодо чисельності штатних працівників, то їх кількість станом на 01.01.2017 року становить 13533 осіб і зменшилась у порівнянні з початком року на 1885 осіб, з яких 1880 – за рахунок зменшення осіб, яким нараховується грошове забезпечення .
За результатами звітності суб’єктів господарювання за листопад 2016 року, поданих до органів Державної фіскальної служби України, 461 страхувальників 1494 застрахованим особам нараховували заробітну плату меншу/рівну мінімального рівня, що становить 20,1% від загальної кількості штатних працівників.
Борг по сплаті страхових внесків станом на 01.01.2017 року складає 4111,4 тис.грн. по підприємству, що визнане банкрутом (ВАТ ”Володимирцукор).
Заборгованість по відшкодуванню сум виплачених та доставлених пільгових пенсій складає 646,2 тис.грн. по 5 боржниках, що на 238,2 тис.грн. менше в порівнянні з початком року. В загальній сумі боргу 208,2тис.грн., або 32,2 відсотка припадає на підприємство, що визнане банкрутом (ВАТ ”Володимирцукор”), 138,9тис.грн. або 21,5 відсотки – безнадійний борг (СМП „Вол.-Волинськагробуд”), 299,1 тис.грн. або 46,3 відсотків – дієвий борг, з якого ЗАТ „Друкарня” – 226,6 тис.грн., СВК «Україна» – 64,7 тис.грн., філія «Володимир-Волинське ДЕУ» -7,7 тис.грн.
В результаті проведених заходів від ДВС з початку року надійшло 42,5 тис.грн.
Станом на 01.01.2017 на обліку в управлінні перебувають 8697 жителів міста, з них 39 – тимчасово переміщені особи.
За 2016 року спеціалістами відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій призначено 511 нових пенсій, 40 пенсіонерам проведено перерахунок пенсій у зв’язку з переведенням на інший вид пенсії, 1088 особам перераховано розміри раніше призначених пенсій.
Прийнято 23 заяви та документів до них для призначення пенсій за особливі заслуги перед Україною.
Взято на облік 55 пенсійних справ пенсіонерів, які прибули до управління. Оформлено 40 пенсійних справ на виїзд в інші управління.
З 1 травня 2016 року на виконання Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” проведено перерахунки 13611 пенсіонерам. Середній розмір підвищення становить 53,09 грн.
З 1 грудня 2016 року на виконання Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” проведено перерахунки 13479 пенсіонерам. Середній розмір підвищення становить 106,18 грн.
З 1 серпня 2016 року розпочато роботу по впровадженню в експлуатацію централізованої підсистеми «Призначення, перерахунок та виплата пенсій» Інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України. За 2016 рік проведено розрахунок розміру пенсії по 161 новим пенсійним справам.
Виплата пенсій та грошової допомоги проводиться щомісяця відповідно до графіків виплати пенсій. Середній розмір пенсійних виплат становить 1573,81 грн.
8961 пенсіонер, або 57,7 % одержують пенсії через банківські установи.
Впродовж 2016 року до управління надійшло 367 звернень, що на 30 більше порівняно з відповідним періодом минулого року.
На особистому прийомі побувало 153 громадян. Особистий прийом громадян проводиться відповідно до затверджених графіків, які розміщені на інформаційних стендах, в доступних місцях, належно оформлені, постійно оновлюються та доводяться до відома населення міста та району через засоби масової інформації та власну інтернет-сторінку в Facebook. На виїзних прийомах прийнято 116 громадян.
Забезпечено постійний контроль за роботою “гарячої” телефонної лінії. Номер «гарячої» телефонної лінії розміщено на інформаційних стендах в управлінні в доступних місцях. З початку 2016 року 61 громадянин отримав консультації та розяснення через «гарячу» телефонну лінію.
Інформація
На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення 07.12.2016 року в порядку здійснення контрольної функції було розглянуто питання про практику застосування та стан виконання Закону України «Про внесення змін до статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії» № 1043-VIII від 29.03.2016 року.
З урахуванням внесених змін для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
Згідно Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.
У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.
Установлення заробітку для обчислення пенсії на підставі показань свідків не допускається. Виписка зі штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки, квитки партій та рухів, громадських об’єднань не є документами, що засвідчують фактичний заробіток для обчислення розміру пенсії.
Враховуючи вищевикладене, починаючи з 15.04.2016 за бажанням пенсіонера, у разі доцільності, обчислення пенсії може здійснюватись в тому числі з урахуванням заробітку за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв по 30.06.2000 – за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами.
Звертаємо увагу керівників підприємств, установ, організацій на необхідності дотримання вимог щодо збереження архівних документів та порядку їх передачі до архівних установ у випадках ліквідації, банкрутства, реорганізації підприємств, установ, організацій.
ФІНАНСУВАННЯ
Володимир – Волинське об’єднане управління Пенсійного фонду України повідомляє, що станом на 30.12.2016р. профінансовано 11322,4 тис. грн. пенсійних виплат за січень 2017р. Профінансовано 15 січня – банківські установи, 10 січня – відділення зв’язку.
ІНФОРМАЦІЯ
Володимир-Волинське об’єднане управління Пенсійного фонду України повідомляє, що виплату пенсій за грудень місяць завершено.
ДО ВІДОМА ПЕНСІОНЕРІВ
Володимир – Волинське об’єднане управління ПФУ повідомляє, що з метою забезпечення своєчасної виплати пенсій з урахуванням святкових та вихідних днів у січні 2017 року 21 грудня Урядом прийнято рішення, яким встановлено, що частково пенсію за січень 2017 року буде виплачено у грудні 2016 року.
Пенсіонерам, які отримують пенсію через банківські установи і мають дату виплати пенсії з 4 по 15 січня 2017 р. включно, пенсія на їх банківський рахунок буде зарахована у період з 27 по 29 грудня.
Пенсіонерам, які отримують пенсію через поштові відділення і мають дату виплати пенсії з 4 по 10 січня 2017 р. включно, пенсія буде виплачуватися, починаючи з 27 грудня.
Пенсіонерам, які з різних причин не зможуть отримати пенсію за січень 2017 року на поштових відділеннях в останні дні грудня, зможуть отримати її починаючи з 5 січня.
Для пенсіонерів, які отримують пенсію через банківські установи і мають дату виплати пенсії з 16 по 25 січня або через поштові відділення і мають дату виплати пенсії з 11 по 25 січня пенсія буде виплачуватися у звичайному режимі в установлені дати виплати.